JuJitsu.lv
Par Džiu -Džitsu

Džiu -Džitsu (Jiu-Jitsu,Ju-Jutsu)-cīņas maksla,kura radusies Japanā.Tā uzplaukums ir XI-XV gs.Pats termins'' Džiu-džitsu''(mīkstuma,padevības māksla),plaši tiek izmantotas(Kā miksta metode vai paņēmiens) novelēs ''Stāsts par tagat jau padājušo." Konzjaku XI gs., monogrāfijās.

 

    Ar pārliecību var teikt,ka lielo karu laikā starp klaniem Taira un Minamoto Džiu-Džitsu kļuva par galveno cīņas makslu un sava ziņā kā atsevišķs Kempo paveids.Lielākā daļa ziņu par meistariem,vinu dzīvesveidu un darbību nav saglabajušies.''Kara lietu hronikā''(budo danraiki )saglabājusi dažus (XI-XVgs.) pilsoņu kara  Džiu-džitsu meistaru vārdus. Tādus kā Hitocubasi Dzjoken un Sekiguti Dzjusin.Rakstos ''Skolu dibinātaju biografijas''.(''Densjo'')kuri ir nepilnīgi un maz pieejami,aprakstītais atiecas galvenokārt uz Tokugavas laiku.Džiu -džitsu skolu skaits tanis laikos sasniedzu rekord skaitli 200.Slavenakie skolu pamatlicēji Miura Jositacu,Fukuno Masakacu,Isokan Dzirodzaemon.Lielākā daļa skolu veidoja savu ciņas māku ne tik daudz uz ciņas paņēmieniem bez ieročiem,cik bez ieročiem pret ieročiem  un ieročiem pret ieročiem,tas ir kombinēto cīņas veidu.

 

   Kaujas Jiu-Jitsu (Combat ju-jutsu)- pirmām kārtām ir pašaizsardzības māksla. Tas nav sports un nav cīņas paņēmienu kopums! Tas ir prasmju un māku kopums, kas ļauj izdzīvot un uzvarēt reālā tuvcīņā ar vienu un vairākiem pretiniekiem, izmantojot ieročus vai iztiekot bez tiem. Jiu-Jitsu cinītājam telpai un laikam nav nozīmes. Spēja cīnīties ierobežotā telpā, tumsā, gūt uzvaru dažās sekundēs, izmantojot efektīvus sitienus no jedkura stavokļa, metienus, sāpju un žņaugšanas paņēmienus.

 

Kaujas Jiu-Jitsu (Combat ju-jutsu) jēga ir neierobežotās iespējas, kas atļauj ekstremālās situācijās psiholoģiski un taktiski būt gatavam jebkuram uzbrukumam. Cīnīties, izmantojot nogurdinošu satvērienu taktiku, kuros spēcīgaks pretinieks zaudē savu pārsvaru.Kluba''Tartan''darbības virzieni

1.Sadarboties ar organizācijām  ieinteresētm Kluba darbībā. Sacensību, turnīru, draudzīgu tikšanos vadīšanā.

2.Kvalifikācijas eksāmenu vadīšanai Kluba studentiem.

3.Organizēt metodiskās nodarbības instruktoriem, vadīt plānotos un speciālos treniņus, seminārus.

Organizēt sezonas sporta nometnes studentiem un visiem intresentiem, pieaicinot meistarus ne zemākā statusā kā Šihans.

4.Pieaicināt sadarbībai citu stilu un veidu arī  sporta  jiu-jitsu pārstāvjus.

5.Armijas nažu cīņas apgūšana.Par “ TARTAN” klubu

     Cīņa ar kailām rokām ir tikpat sena kā pati cilvēce. Daudz sistematizētu cīņas veidu bija izstrādāti  visā pasaulē. Katra no viņām atspoguļo savu nacionālo kultūru. Tā ko mēs saucam par kaujas jiu-jitsu (Combat ju-jutsu) ir viens no šiem veidiem. 2006 gadā tika izveidots Starptautiskais Kaujas Jiu-Jitsu Klubs ''Tartan''. Tad arī tika izstrādāta galvenā Kluba koncepcija:

-neierobežot citu virzienu Kaujas Jiu-Jitsu pārstāvju tiesības, kuri pieņēmuši lēmumu sadarboties ar Klubu;

-izrādīt cieņu un iejūtību vienam pret otru;

-pie vēlēšanās kādai struktūrai sadarboties, visiem Dodzjo Kluba sastāvā ir balss tiesībās;

-atsevišķas grupas, nesastāvošas Klubā var veikt jebkuras darbības savās interesēs, ja nenodara kaitējumu Klubam.